لوازم زنبورداری
خانه / لوازم زنبورداری / خرید و فروش لوازم زنبورداری مشهد

خرید و فروش لوازم زنبورداری مشهد

خرید لوازم زنبورداری

خرید لوازم زنبورداری از مهمترین و اصلی ترین لوازم کار زنبور داران است.
خرید و فروش این مجصولات در تمامی شهرهای کشور تهران، مشهد و قزوین به فروش می رسد.
آیا می دانید که امروزه توسط کدام مراکز معتبر در مشهد، انواع لوازم زنبورداری با قیمت های مناسبی، خرید و فروش می گردد؟

اهمیت لوازم زنبورداری

امروزه صنعت زنبورداری مانند هر صنعت و حرفه ی دیگر، نیازمند یک سری تجهیزات جهت انجام امور گوناگون به بهترین شکل ممکن می باشد تا فرآیند پیچیده و گاها دشوار تولید فرآورده ای چون عسل طبیعی و نگهداری کندو عسل در شرایط گوناگون، کمی آسانترگردد.
اگر زنبورداری از تمامی امکانات و تجهیزات مناسب، بهره کافی را برده باشد، می تواند در تولید هر چه بهتر و بیشتر فرآورده های زنبورعسل، موفق بوده باشد و شاید خود تهیه این لوازم در بالاترین کیفیت از جمله دغدغه های زنبورداران باشد که خواهان تهیه این لوازم با قیمت مناسبی هم بوده اند.
خوشبختانه امروزه شرایطی بسیار مناسب برای خرید و فروش انواع لوازم زنبورداری در استان خراسان و شهر مشهد به وجود آمده تا زنبورداران، با خیالی آسوده، انواع این لوازم را در بالاترین کیفیت و با قیمتی مناسب خریداری کرده و مراکز زنبورداری خود را به جدیدترین و پیشرفته ترین نوع این لوازم، مجهز کنند.
در این مراکز فروش معتبر در شهر مشهد، انواع لوازم گوناگون و مهم زنبورداری با قیمت خوبی به عرضه رسیده اند که عبارتند از:

  • لباس زنبورداری و کلاه توری
  • اهرم فلزی
  • دودی
  • استراکتور عسل
  • تله گرده گیر
  • کاردک و چنگال مخصوص
  • تخته موم دوز و قفس ملکه

گفتنی است که در این میان، اهرم فلزی و دودی و دستگاه استراکتور عسل، از اهمیت ویژه ای برای زنبورداران برخوردار بوده اند.
اهرم فلزی وسیله ای پرکاربرد در زنبورداری و جهت انجام اموری چون برداشت ژل رویال و یا نظافت کندو، مور استفاده قرار گرفته است.
اما آیا با کابرد دستگاه های دودی و استراکتور عسل آشنایی داشته اید؟

دستگاه دودی

این دستگاه دارای مخزنی استیلی بوده که با قرار دادن انواع مواد سوختنی در داخل خود که شامل انواع پارچه های کتان و یا گیاهان بوده، دودی را به کندو و زنبورهای موجود در کلنی داده که می تواند منجر به آرام شدن زنبورها و یا ترک کلنی توسط آنها گردد.
در این زمان زنبورداران می توانند به راحتی، اموری چون، بازدید کندو و برداشت فرآورده های زنبورعسل را کمترین نیش از زنبورهای مهاجم، صورت داده باشند که خب نقش مهمی را در زنبورداری داشته است.

استراکتور عسل

این دستگاه جهت استخراج عسل از قابهای موجود در کندو عسل مورد استفاده قرار گرفته که قابلیت ۴ تا ۶ قاب را داشته و با استفاده از نیروی گریز از مرکز، عسل را به سمت شیرهای تعبیه شده خود روانه کرده تا با باز نمودن شیرها، عسل استخراج شده، وارد توری ها و صافی هایی گردد که آلودگی ها و مواد زاید موجود در آن را خارج می کند.
گفتنی است که این دستگاه، در دو نوع دستی و برقی موجود بوده اند که دارای قیمت های متفاوتی بوده و پیشنهاد می گردد که زنبورداران تازه کار، از استراکتورهای دستی که دارای قیمت مناسب تری نیز بوده اند، بهره برداری صورت دهند.
زنبورداران در شهر مشهد می توانند، با شناخت این مراکز فروش و ارتباط داشتن با کارشناسان فروش این مراکز، خریدی آسان و بدون دغدغه از انواع لوازم جدید زنبورداری را صورت دهند.

خرید لوازم زنبورداری

استراکتور دست دوم چه ویژگی هایی دارد؟

استراکتور دستگاهی است که به برای استخراج عسل از آن کمک می گیرند. درون دستگاه استراکتور یک تور سیمی وجود دارد که شان ها بر روی آن قرار گرفته و سپس کار با دستگاه آغاز می شود. جنس این توری در انواع مختلف با هم تفاوت داشته و حتی نوع رنگ آنها نیز فرق دارد.
این وسیله مدل های مختلفی دارد که افراد مبتدی بهتر است از استراکتور دو یا سه قابه غیر قابل پشت و رو کردن استفاده کنند. استراکتور هایی که ظرفیت بالاتری دارند ، برای زنبورداران حرفه ای مناسب ترند.
برخی از زنبورداران به دلیل قیمت بالای استراکتور ، همراه با خرید کندوی دست دوم ، استراکتور دست دوم نیز می خرند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنند.
اما برخی از افراد خرید دست دوم این دستگاه را درست نمی دانند و معتقدند که این کار از نظر مسائل بهداشتی درست نبوده و امکان انتقال بیماری وجود دارد و ترجیح می دهند که این وسیله را به صورت نو خریداری کنند.
استراکتور ها در دو نوع برقی و دستی هستند و در جنس های مختلفی مانند استیل و غیره عرضه می شوند.

خرید لوازم زنبورداری

نحوه کار دستگاه عسل گیری اتوماتیک

خارج کردن عسل از شان ها با استفاده از دستگاه استراکتور انجام می شود.
این دستگاه دارای مخزن استوانه ای شکل از جنس گالوانیزه یا استیل است که در داخل آن زنبیل مخصوصی به اشکال مختلف حول محور عمودی می چرخد.
شان های عسل پس از درپوش برداری در مجاورت دیوار های زنبیل استراکتور قرار گرفته و آن را به چرخش در می آورند. عسل توسط نیروی گریز از مرکز از داخل سلول های شان به خارج پرتاب شده و به دیوار استراکتور پاشیده و به تدریج در ته مخزن جمع می شوند
پس از تخلیه یک طرفه شان از عسل ، لازم است طرف دیگر شان نیز تخلیه شود.
در جریان استخراج عسل به وسیله استراکتور باید به نکاتی توجه کرد :
به هنگام قرار دادن شان ها روی دستگاه سعی شود شان های هم وزن روی هم قرار بگیرند تا از حرکت غیر ضروری دستگاه جلوگیری شود.
در ابتدای کار چرخش را با سرعت کم آغاز و کم کم به سرعت آن افزوده شود، در زمان کار با استراکتور درب آن را بسته و روی آن چیزی قرار نگیرد، برای متوقف کردن دستگاه نیز باید به تدریج عمل کرد.
اگر قبل از استخراج عسل ، شان ها را مقداری گرم کنیم ، مراحل استخراج عسل با سرعت بیشتری انجام می شود. ظرفیت استراکتور های برقی بیشتر از دستی است.

خرید لوازم زنبورداری

قیمت انواع دستگاه استراکتور عسل برقی

دستگاه استراکتور از جمله وسایل پر کاربرد در حرفه زنبورداری به شمار می رود.
از این دستگاه برای خارج کردن موم و عسل از یکدیگر و در نهایت استخراج عسل استفاده می گردد و در دو نوع دستی و برقی می باشد.
نوع دستی آن تقاضای بیشتری دارد ، زیرا در هر زمان و هرکجا که لازم باشد می توان از آن استفاده کرد. اما این نکته هم وجود دارد که نوع برقی آن دارای ظرفیت بیشتری بوده و به خاطر اتوماتیک بودن آن ، کار با ان نیز آسان تر است. در تولید و ساخت دستگاه استراکتور برقی ، از متریال مختلفی استفاده می گردد و نوع مونتاژ این دستگاه نیز اهمیت بالایی دارد.
از همین رو قیمت های مختلفی برای این دستگاه وجود دارد. معمولا این دستگاه از جنس استیل بوده و نوع مرغوب آن به وسیله سپری های آهنی نیز تقویت شده است.
استراکتور برقی در ابعاد چهار قاب به بالا تولید می شود. در ساخت این دستگاه قسمت های مخزن ، رس گیری ، صافی و خرک تعبیه شده است.
از جمله دلایل بالا بودن قیمت این دستگاه وجود واسطه گران است که دستگاه تولید شده را با سود بالایی در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.
از این رو تولید کنندگان در جهت تولید انبوه و فروش با قیمت پائین تری هستند تا بتوانند با حذف واسطه ، محصول خود را به دست زنبورداران برسانند.
قیمت این دستگاه حدودا یک میلیون تومان می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت این دستگاه ها با ما در ارتباط باشید.

خرید لوازم زنبورداری

قیمت روز خرید استراکتور برقی

استراکتور همان طور که گفته شده است دستگاهی بسیار کاربردی برای زنبور داران است و نتیجه کار خود محصول خروجی این دستگاه است.
برای همین بازار این دستگاه همیشه بازار خوبی است. با توجه به تورم موجود در بازار و نوسان ابزار، برای اطلاع از قیمت این دستگاه با ما تماس بگیرید.
قبل از خرید این دستگاه استراکتور برقی باید از ظرفیت مورد نیاز خود اطلاعات کامل داشته باشید و بدانید دستگاه ها را با چه ظرفیتی می خواهید و مدل مورد نیاز چیست.
برای خرید دستگاه حتما آن را از جای معتبر خریداری کنید زیرا عده ای دستگاه های با کیفیت پایین به فروش می رسانند و بعد از تهیه دستگاه اگر آن مشکلی داشته باشد خدمات پس از فروش ندارند و شما به مشکل جدی بر می خورید.
رودین شاپ با کیفیت ترین دستگاه های استراکتور برقی و دستی در انواع مختلف را در اختیار شما می گذارد و با تضمین سالم بودن دستگاه و خدمات پس از فروش به راحتی از آن استفاده خواهید کرد و مشکلات غیر منتظره را با خدمات ما پشت سر خواهید گذاشت.

خرید لوازم زنبورداری

زمان برداشت عسل از کندو در چه ماه هایی از سال می باشد

برداشت عسل از کندو ها از جمله مواردی است که یک زنبور دار طی آموزش و یادگیری این شغل ، آن را فرا می گیرد.
همان طور که نحوه برداشت عسل مهم است ، زمان برداشت نیز دارای اهمیت است.
معمولا زمان مناسب جهت برداشت عسل آخر تابستان است. البته این بستگی به موقعیت زنبورستان و منطقه جغرافیایی آن نیز دارد.
به طور کلی بهترین زمان برداشت ، هنگامی است که قاب های طبقه دوم و سوم پر از عسل شده و درب خانه های شش گوشه بسته شده باشند.
به این حالت اصطلاحا پولک شدن می گویند. اگر این مورد رعایت نشود احتمال بالا رفتن میزان رطوبت عسل زیاد شده و موجب تخمیر و ترشیده شدن می شود.
در شب هایی که هوا گرم است ، زنبوران بیشترین شهدی که به کندو آورده اند به عسل تبدیل می کنند
صبح زود و یا عصر نیز زمان مناسبی برای برداشت عسل از کندو می باشد، زیرا فعالیت زنبور ها هنوز آغاز نشده است.
برای برداشت عسل از قاب هایی که پر شده اند، بهتر است ابتدا از محل سوراخ کندو ، دود به داخل آن داده شود و پس از باز کردن درب کندو نیز بهتر است با دود دادن زیاد زنبور ها را به طبقه پایین هدایت کرد.
در این هنگام شان های عسل را از کندو خارج می کنند و برای خارج کردن زنبور از شان ها به داخل کندو ، آن ها را محکم تکان می دهند زنبور های باقی مانده روی شان نیز با برس مخصوص زنبور از روی آن دور می کنند.
سپس قاب ها را بلافاصله در داخل جعبه های مخصوص یا کندو های خالی قرار می دهند و آن ها را محکم می بندند تا راه نفوذ نماند. سپس آن را برای برداشت عسل می برند.
نوع دیگری از عسل به نام عسل بهاره نیز وجود دارد که زمان برداشت آن در ماه های خرداد و تیر می باشد. در مناطقی که هوا زودتر گرم می شود این عسل نیز زودتر برداشت می شود.

خرید لوازم زنبورداری

دستگاه بسته بندی عسل کدام است؟

عسل یکی از موادی است که امکان فاسد شدن در آن وجود ندارد و به همین علت برای مدت طولانی می توان آن را بسته بندی کرد.
روند تولید و بسته بندی این محصول پیچیدگی چندانی ندارد و با سرمایه کم هم می توان این کار را انجام داد.
پس از برداشت عسل و طی کردن مراحل مختلف جدا سازی عسل و تصفیه آن ، نوبت به بسته بندی می رسد.
در طی تولید و بسته بندی عسل ابتدا موم توسط دستگاه مکانیکی از عسل جدا می شود ، سپس استخراج عسل انجام می گیرد.
پس از آن مرحله فیلتر کردن و تصفیه کردن انجام می شود به این صورت که فیلتر های خاصی وجود دارد که باقی مانده
موم و سایر ناخالصی ها را از عسل جدا می کند.
در مخزن رسوب عسل رسوب کرده و هوای داخل آن به صورت حباب های کوچک روی سطح آن ایجاد می شود.
پس از این مرحله ، عسل از روی صافی عبور می کند که بیشتر در کارگاه های بزرگ این مرحله انجام می گیرد.
مرحله بعدی رطوبت گیری است. رطوبت عسل گرفته می شود تا بر مدت نگه داری عسل افزوده شود.
این کار توسط یک دستگاه رطوبت گیر قوی انجام می شود.
در آخر عسل را به مخازن بزرگ فرستاده تا برای بسته بندی یا نگه داری طولانی مدت در آن جا بماند.
دستگاه های بسته بندی در انواع دستگاه شرینک، دستگاه فرم فیل سیل ، دستگاه تری سیل و دستگاه پر کن اتوماتیک می باشد.خرید لوازم زنبورداری

قیمت کندوی عسل در بازار جهانی

کندو محل زندگی و زاد و ولد زنبور ها است که به صورت اجتماعی باهم زندگی می کنند.
در هر کندوی عسل جعبه ای یک کلنی زنبور عسل وجود دارد که شامل یک ملکه زنبور، صد تا چند هزار زنبور نر و حدود صد هزار زنبور ماده زندگی می کنند.
زنبور های عسل پس از جمع آوری شهد گل ها ، آن ها را در کیسه که در پاهای عقبی قرار دارند گذاشته و به کندو می آورند.
به مرور و در اطراف شکم زنبور ، شکل های فلس مانندی ایجاد می شود که در واقع همان موم است و زنبور آن را برای کندو سازی استفاده می کند.
کندو ها در نوع پلاستیکی و چوبی هستند که هر یک مزایا و معایبی دارند که زنبور داران با توجه به نیاز خود آن ها را انتخاب می کنند.
در بازار جهانی و کشور های مختلف آسیایی و اروپایی هم مانند کشور ایران زنبور داری رواج دارد و آن ها هم سالانه صد ها تن عسل تولید می کنند و به فروش می رسانند.
خرید و فروش کندو ها هم به همین صورت است و انواع مختلف آن چه در داخل کشور ها و چه خارج آن کشور ها انجام می شود.
در کشور ایران هم کندو های خارجی هم وارد می شوند ولی در ایران بیشترین کندو های موجود در بازار ساخته داخلی است و استقبال بسیار زیادی هم بین زنبور داران دارد.

خرید لوازم زنبورداری

زنبورداری مدرن به چه شکل است؟

زنبورداری شغلی است پر زحمت که امروزه با توجه به مدرن شدن وسایل و تجهیزات ، از شکل قدیمی و سنتی خود به شکل مدرن تری سوق پیدا کرده است.
استفاده از تجهیزات زنبورداری و دستگاه های جدید در این زمینه ، کار زنبورداری را آسان تر کرده و به تولید هر چه بیشتر عسل نیز کمک کرده است.
این صنعت مهم تنها منحصر به تولید عسل نمی شود و تولید گرده ، موم ، زهر زنبور و ژل رویال را نیز شامل می شود.
بدیهی است که این شغل در کنار جذابیت هایی که دارد، سختی هایی هم به همراه دارد که برای موفقیت در این شغل و آشنا شدن با روش های نوین زنبورداری ، می بایست زنبورداران دانش و اطلاعات خود را به روز کنند.
شناخت انواع مختلف زنبورها ، شناخت بیماری ها و خطرات احتمالی ، شناخت مناطق جغرافیایی مختلف و انواع گلها و گیاهان لازمه ورود به این کسب و کار است.
برای شروع زنبورداری از سه یا چهار کلنی می توان آغاز کرد.
بدترین زمان خرید کلنی فصل پاییز است چرا که جمعیت زنبور ها کاذب بوده و در فصل زمستان تعدادی تلف می شوند.
هم چنین زنبورداران باید محیط اطراف خود را ارزیابی کرده و منطقه مناسب جهت استقرار کندو ها را انتخاب کنند.
توجه به تغذیه زنبور ها ، بازدید کلنی چه از بیرون کندو و چه از داخل آن ، مبارزه به هنگام با بیماری ها و خطرات دیگر و دانستن زمان مناسب جهت برداشت عسل ، همگی از جمله نکات مهم برای تولید هر چه بیشتر و بهتر محصولات این صنعت و کسب موفقیت است.
شناخت و استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مدرن امروزی که در زنبورداری کاربرد دارند ، قطعا کمک کننده زنبوردار خواهد بود.

خرید لوازم زنبورداری
خرید اینترنتی وسایل زنبورداری از فروشگاه رودین شاپ

فروشگاه رودین شاپ یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه فروش عسل ، بره موم ، انواع ژل رویال ، انواع پودر رویال ، وسایل ها و ابزار آلات مورد نیاز برای زنبور داری و همچنین فروش دستگاه استراکتور است.
این فروشگاه اینترنتی با محصولات با کیفیت خود همیشه برای رضایت جلب مشتری های خود تلاش مضاعف می کند.
برای خرید دستگاه ها و ابزار های مورد نیاز در زنبور داری حتما با شماره های اعلامی ما تماس بگیرید تا علاوه بر راهنمایی مورد نیاز شما،به راحتی آن ها را خریداری کنید.
نکته ویژه در رابطه با فروشگاه رودین شاپ این است که خدمات پس فروش بسیار عالی برای شما تدارک دیده و در کم ترین زمان شما از این خدمات استفاده خواهید کرد.
فروشگاه های بسیاری در این زمینه هستند و شما با یک جستجو ساده در اینترنت به آن پی می برید.
در بازار های فروش این محصولات هم همین طور است. بهترین خرید برای زنبور داران این است که بهترین کیفیت بازار را با قیمت خوب و متناسب تهیه کنند.
شما با خرید از ما علاوه بر کیفیتی که خود ملاحظه خواهید کرد آن را زیر قیمت بازار خریداری می کنید
زیرا فروشگاه رودین شاپ واسطه ها را حذف کرده است تا مشتری این محصولات با قیمت پایین تری بتواند آن ها را خریداری کند و در هزینه های خود صرفه جویی کند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
آقای شکوهی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123546225
تلفن دفتر تهران: 02175038533
تلفن کارخانه: 04533335655
پست الکترونیکی: Roodinco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

لوازم زنبورداری

نمایندگی فروش لوازم زنبورداری اصفهان

آیا شما زنبورداران در استان اصفهان، می دانید که از کدام نمایندگی های فروش معتبر، …

دیدگاهتان را بنویسید

اینستاگرام تلگرام